Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Pozostałe podatki

Zysk jest celem przedsiębiorcy, a nie zakładu budżetowego

6 września 2022
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Zakład budżetowy zarządzający budowlami służącymi do zbiorowego dostarczania wody i odprowadzania ściek ó w nie płaci podatku od nieruchomości, bo budowle te nie są związane z prowadzeniem działalności gospodarczej - orzekł WSA w Gdańsku.

Sprawa dotyczyła gminnego zakładu gospodarki komunalnej, który wystąpił do wójta o interpretację indywidualną. Wyjaśnił, że wykonuje zadania gminy w zakresie zaspokajania zapotrzebowania mieszkańców na wodę i odbiór ścieków. Jest też administratorem należącej do gminy infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, w tym urządzeń i sieci zaopatrzenia w wodę, urządzeń kanalizacyjnych, oczyszczalni ścieków i hydroforni (budowle).

Zakład dodał, że nie może osiągać zysku, bo stosuje taryfę opłat ustaloną decyzją dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.