Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo

Sprzedaż piwa pozostanie niebanderolowana

29 czerwca 2018

Procedury

Przez następne dwa lata nie trzeba będzie nanosić znaków akcyzy na piwo, cydr, perry, miód pitny, alkohol etylowy i pozostałe wyroby alkoholowe (o ile będą skażone), gaz ziemny, cygara i cygaretki, oleje ropy naftowej i oleje otrzymywane z minerałów bitumicznych.

Resort finansów w projekcie rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie zwolnień wyrobów akcyzowych z obowiązku oznaczania znakami akcyzy przewiduje zachowanie dotychczas obowiązujących zwolnień do 31 grudnia 2014 r. Dodatkowo nie trzeba będzie oznaczać banderolami wyrobów akcyzowych wytworzonych poza terytorium kraju, wystawianych m.in. na targach i wystawach (gdzie nie mogą być sprzedawane). Rozporządzanie ma wejść w życie 31 grudnia 2012 r.

Ponadto przedsiębiorcy, którzy będą kupować banderole akcyzowe, będą musieli wpłacić na pokrycie kosztów ich wytworzenia średnio o 12 groszy więcej za 100 sztuk znaków. Natomiast przedsiębiorcy, którzy będą potrzebować banderoli legalizacyjnych, będą musieli wpłacić na pokrycie kosztów ich wytworzenia średnio o 20 groszy więcej za 100 sztuk. Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra finansów z 24 lipca 2012 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy, które ma wejść w życie w ciągu 14 dni od ogłoszenia.

Ważne

Wstępne zapotrzebowania na banderole składa się do departamentu podatku akcyzowego i gier w MF

Paulina Bąk

paulina.bak@infor.pl

Projekt rozporządzenia ministra finansów

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.