Elektrownie kilka razy informują urząd o tym samym
Producenci energii elektrycznej muszą spełniać wymogi, które się dublują, np. prowadzić dwie niemal identyczne ewidencje zużycia. Zdaniem ekspertów przepisy trzeba uprościć
Elektrownie i elektrociepłownie korzystają ze zwolnień z podatku akcyzowego. W praktyce dotyczą one głównie dwóch procesów. Pierwszy polega na produkcji energii elektrycznej, którą elektrownia sprzedaje np. właścicielom domów i firmom oraz którą zużywa do podtrzymania własnych procesów produkcyjnych (np. do ponownego uruchomienia generatora prądu po okresie przestoju). Drugi proces dotyczy tzw. produkcji energii elektrycznej i ciepła w skojarzeniu. Chodzi o to, że zarówno prąd, jak i ciepło można wytwarzać razem, w jednym procesie produkcyjnym. Zwolniona z podatku jest energia elektryczna wykorzystana w tym procesie. Korzystanie z tych zwolnień uzależnione jest jednak od spełnienia warunków formalnych.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.