Dziennik Gazeta Prawana logo

Łatwiej rejestrować samochody sprowadzane z UE

28 maja 2015

Chciałbym przywieźć auto z innego kraju Unii Europejskiej. Jak długo będę czekał na potwierdzenie zapłaty akcyzy od samochodu osobowego nabytego wewnątrzwspólnotowo - pyta pan Jarosław. - A co z zaświadczeniem o uiszczeniu VAT - dodaje czytelnik

Od 1 stycznia 2015 r. do rejestracji samochodów sprowadzanych z UE aut niepotrzebne jest już zaświadczenie o uiszczeniu VAT (lub braku takiego obowiązku). Wynika to z nowelizacji ustawy o VAT. To dość duże ułatwienie. Wcześniej, aby zdobyć takie zaświadczenie, należało złożyć np. komplet dokumentów w urzędzie skarbowym przetłumaczonych przez tłumacza przysięgłego na język polski. Trzeba też było wnieść opłatę skarbową w wysokości 160 zł.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.