Dziennik Gazeta Prawana logo

Pismo do urzędu można złożyć telefaksem

1 września 2011

Pismo przesłane do urzędu skarbowego telefaksem musi być później podpisane własnoręcznie przez podatnika.

Zeszłoroczna zmiana przepisów w zakresie składania podań do organów podatkowych pozbawiła podatników możliwości ich wnoszenia przy użyciu telefaksu. Taki wniosek płynie z interpelacji poselskiej (nr 23474/11). Ministerstwo Finansów zarzut ten uznaje za nieuzasadniony. Resort wyjaśnił, że ze względu na szybko postępujący rozwój technologii od 17 czerwca 2010 r. znowelizowano art. 168 par. 1 Ordynacji podatkowej (t.j. Dz.U. z 2005 r. nr 8, poz. 60 z późn. zm.), określając tylko formę podań, bez katalogowania poszczególnych urządzeń technicznych, które mogą służyć do ich wnoszenia. Natomiast w dalszym ciągu jedną z zasad postępowania podatkowego jest zasada pisemności.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.