Konieczne zmiany
Zasady sprawiedliwości niewiele mają wspólnego z polskim systemem emerytalnym. W Polsce osoby korzystające ze specjalnych regulacji, które najczęściej nie płacą składek, przechodząc na emeryturę otrzymują wysokie świadczenia - m.in. policjanci, strażacy, żołnierze czy sędziowie. A na przykład niezamożny kioskarz płacący z trudem składki do ZUS nie może po zakończeniu pracy liczyć nawet na wakacje w Zakopanem. Mimo że rząd szuka pieniędzy w OFE, planuje też podniesienie podatków i składek płaconych przez pracowników i przedsiębiorców. Może jednak najwyższa pora stworzyć jeden system emerytalny, z którego wszyscy otrzymają świadczenia adekwatne do składek.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.