Giełda potrzebuje obniżki opłat i prywatyzacji
Po dwudziestu pięciu latach transformacji mamy w Polsce do czynienia z praktycznym wyczerpaniem zasobów prywatyzacyjnych Skarbu Państwa, zasilających przez lata kapitalizację GPW. Jesteśmy też świadkami procesu, który doprowadzi do marginalizacji OFE przy ich negatywnym wpływie na rynek kapitałowy, gdyż coraz więcej będą kupować za granicą, a w Polsce będą przede wszystkim sprzedawać. Czy i jak GPW jest do nadchodzących zmian przygotowana oraz co należy robić, aby nie stracić tego, co zostało osiągnięte jako największy sukces polskiej transformacji? Strategiczne pytania wymagają strategicznych odpowiedzi.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.