A czy można nie płacić podatków?
Pamiętają państwo serię takich uroczych spotów telewizyjnych z początku lat 90., które miały budować podatkową świadomość Polaków? Aktor Henryk Talar za każdym razem wcielał się w nich w przedstawiciela innej klasy społecznej. A to w biznesmena, a to w inteligenta, a to znów w przekupkę z jarmarku. I przychodził do "pana mecenasa", żeby dopytać, jak w tej nowej podatkowej rzeczywistości się odnaleźć. Każdy odcinek kończył się taką oto wymianą zdań: "Panie mecenasie, a czy można... nie płacić podatków?". "A o tym to porozmawiamy sobie następnym razem". Przypomina mi się to, gdy czytam wielką debatę o podatkach, która przetacza się właśnie przez niemieckie media.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.