Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Magazyn

Odlot na Nową Zelandię

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Dwóch chłopaków z gitarami i Nowy Jork to wystarczająco dużo składników, by stworzyć świetny serial komediowy i nagrać fajną płytę

"Flight of The Conchords" to serial zrealizowany przez komediowy duet rodem z Nowej Zelandii, złożony z dwóch utalentowanych muzyków, Jemainea Clementa i Breta McKenzie. Opowiada o perypetiach dwóch Kiwi, alter ego autorów programu, którzy po sukcesach na rodzimej scenie muzycznej marzą o podbiciu świata. Póki co dzielą obskurny apartament, próbują zagrać jakiś koncert i ukrywają się - zazwyczaj nieskutecznie - przed swoją jedyną fanką Mel (cudowna Kristen Schaal, znana wszystkim fanom The Daily Show). Komponują też piosenki: w każdym odcinku pojawia się kilka utworów będących zazwyczaj zapisem wewnętrznych przeżyć bohaterów. Kiedy Jemaine spotyka ładną dziewczynę na imprezie u kolegi, to śpiewa dla niej balladę godną Princea pt. "The Most Beautiful Girl in The Room" ("Najpiękniejsza dziewczyna w pokoju"), pełną szlachetnych fraz w rodzaju: "jesteś tak ładna, że mogłabyś być kelnerką".

Muzycznych żartów jest tutaj bez liku, np. w odcinku zatytułowanym "Bowie" Bretowi borykającemu się z brakiem pewności siebie objawia się we śnie jego idol David Bowie i przekazuje mu różne znakomite rady dotyczące życia oraz kariery. W efekcie chłopcy piszą piosenkę "Bowie in Space", cudowną parodię glamrockowych numerów, a przy okazji kawał dobrej muzyki. Bo na tym polega fenomen "Flight of The Conchords" - ich piosenki naprawdę wpadają w ucho. Bez względu na to, czy chłopcy podrabiają hip-hop, electro czy rzewne boysbandowe pienia, zawsze robią to znakomicie. Wyczucie muzycznych stylów i przezabawne teksty to sekret ich sukcesu. Na pewno w końcu zrobią karierę.

@RY1@i02/2010/245/i02.2010.245.196.028c.001.jpg@RY2@

Katarzyna Nowakowska

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.