Dziennik Gazeta Prawana logo

Smak orientu

27 czerwca 2018

Galeria Nowy Świat Sp. z o.o. stawia na promocję elementów kultury orientalnej na rynku polskim. Jest właścicielem sieci sklepów INDIGO COLLECTIONS, oferujących meble kolonialne. Ponadto od roku prowadzi w Warszawie i Katowicach restauracje, oferujące egzotyczne potrawy, a już w sierpniu otwiera kolejny taki punkt w Krakowie. Natomiast jesienią przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie powstanie Buddha SPA.

Restauracje Buddha przenoszą klientów w inny świat, pełen elementów orientu: purpurowych ścian, złotych ornamentów oraz barwnych obrazów. Wielki posąg Buddy, znajdujący się przy wejściu do restauracji symbolizuje spokój i harmonię. - Dysponujemy dwiema oddzielnymi salami - dla palących i niepalących. Każda mieści po 30 osób, a w czasie letnim dodatkowo otwieramy ogródek - mówi Tamara  Czarnocka, manager restauracji

Na początku lipca obchodzona była hucznie pierwsza rocznica powstania restauracji. Wśród amatorów kuchni wschodniej pojawiły się znane postacie życia publicznego: aktorzy, dziennikarze, podróżnicy. Gości obsługiwali kelnerzy pochodzenia hinduskiego w strojach narodowych. Młode artystki zachwyciły zebranych tańcem Bollywood. Restauracja organizuje w takiej atmosferze przyjęcia urodzinowe oraz inne uroczystości okolicznościowe. Zapewnia również catering oraz dostawę posiłków indywidualnym klientom.

W menu znajduje się prawie 100 potraw indyjskich, tajskich oraz chińskich. Właściciel restauracji, Sunil Idnani, podkreśla, że wszystkie składniki są zawsze świeże i najwyższej jakości. Szef kuchni szczególnie poleca półmisek z grillowanymi kawałkami kurczaka, jagnięciny i owocami morza. Wegetarianom powinna przypaść do gustu soczewica gotowana z kminkiem, czosnkiem, imbirem i cebulą. Cały posiłek należy uwieńczyć deserem, najlepiej w postaci smażonych lodów.

Beata Sekuła

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.