Odmrażanie zabiegów powinno iść w parze z testowaniem
Każdy pacjent przyjmowany do szpitala powinien mieć 24 godziny wcześniej przeprowadzony test na koronawirusa. O wydanie tego rodzaju zaleceń apeluje do ministra zdrowia samorząd lekarski.
Stanowisko Naczelnej Rady Lekarskiej (NRL) jest odpowiedzią na apel ministra o stopniowy powrót do planowej działalności placówek medycznych. Wczoraj minister zwrócił się do pacjentów onkologicznych, zachęcając ich do zgłaszania się do szpitali w przypadku podejrzenia nowotworu i nieprzerywanie podjętego leczenia, podkreślając, że od maja następuje stopniowe odmrażanie ochrony zdrowia.
Prezydium NRL jest zdania, że konieczne są ministerialne wytyczne, które określają towarzyszące temu procesowi procedury – obowiązujące przy planowych hospitalizacjach i wykonywaniu planowych procedur w ramach leczenia ambulatoryjnego oraz badaniach profilaktycznych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.