Rząd chce wyjść z (zakrytą) twarzą
Nie będzie nakazu zakrywania nosa i ust wszędzie poza własnym domem. Dziś rząd znowelizuje przygotowane ledwie kilka dni temu przepisy, dzięki czemu nie trzeba będzie nosić maski w aucie czy miejscu pracy.
Od jutra zasłaniać twarz trzeba natomiast w miejscach ogólnodostępnych: na drogach publicznych, placach, w kościołach, sklepach czy na targowiskach, a także korzystając z komunikacji zbiorowej. Jeśli chodzi o samochody, to maski będą obowiązkowe zawsze wtedy, gdy podróżują osoby, które nie mieszkają wspólnie (a więc np. w taksówkach, uberach czy rządowych limuzynach). Z zasłoniętymi (nieważne, czy specjalistyczną maską, czy np. apaszką) nosem i ustami pójdziemy do lasu, parku czy na plażę (od 19 kwietnia). Nie będzie natomiast trzeba zakrywać twarzy dzieciom poniżej drugiego roku życia i osobom mającym trudności z oddychaniem. ©℗ B5
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.