Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Zdrowie

Ruszył nabór aptek chętnych do przeprowadzania szczepień

15 czerwca 2021
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Oddziały wojewódzkie NFZ od wczoraj przyjmują wnioski od aptek, które chcą przystąpić do programu szczepień. Aplikację można złożyć elektronicznie. Nabór jest otwarty i ciągły, nie ma zatem konkretnej daty jego zakończenia.

Zgłaszać mogą się apteki ogólnodostępne, które mają aktywny status w Rejestrze Aptek. Poza tym placówka musi być podłączona do Systemu P1, prowadzonego przez Centrum e-Zdrowia, oraz zadeklarować używanie systemów informatycznych do dystrybucji szczepionek i e-rejestracji. Konieczne jest też spełnianie wymagań określonych przez ministra zdrowia w rozporządzeniach, m.in. lokalowych – czyli np. apteka musi dysponować odpowiednim pomieszczeniem i tak zorganizować proces szczepień, żeby nie zakłóciło to jej pracy.

Wnioski przyjmowane są przez elektroniczną skrzynkę ePUAP, będą rozpatrywane według kolejności zgłoszenia. Przewidywany czas od wysłania aplikacji do rozpoczęcia szczepień w aptece to co najmniej 14 dni.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.