Szpitale czekają na szkolenia z nowego systemu rozliczania świadczeń zdrowotnych
Szpitale czekają na zapowiadane od dawna przez Narodowy Fundusz Zdrowia szkolenia dotyczące systemu Jednorodnych Grup Pacjentów (JGP). NFZ w lipcu 2008 r. podpisał z Ministerstwem Zdrowia umowę na realizację projektu szkoleniowego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 2.3.3 Podniesienie jakości w ochronie zdrowia. Projekt o wartości 3,7 mln zł będzie realizowany do końca grudnia 2010 r. Przewiduje on między innymi przeszkolenie kadry zarządzającej szpitali w zakresie raportowania i posługiwania się systemem JGP. Szkolenia będą dotyczyć organizacji procesu raportowania, kodowania z użyciem klasyfikacji chorób, zasad wyboru procedury głównej i procedur dodatkowych. Przeszkolone ma zostać 1,3 tys. osób: kierowników szpitalnych działów analityczno-statystycznych oraz pracowników zajmujących się kodowaniem świadczeń medycznych. Szkolenia mają trwać cztery dni i zostaną podzielone na dwa moduły: podstawowy i zaawansowany. Będą odbywać się w miastach, w których siedzibę mają wojewódzkie oddziały Narodowego Funduszu Zdrowia.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.