Niemy krzyk hospicjów
Od lat hospicja domagają się od NFZ większych pieniędzy na opiekę nad nieuleczalnie chorymi osobami. Fundusz tłumaczy się, że ma do dyspozycji ograniczone środki. Jednocześnie stawia placówkom wymagania dotyczące specjalistów i sprzętu, których za takie pieniądze nie mogą wypełnić. Hospicja, które z braku pieniędzy zmuszane są każdego miesiąca walczyć o przetrwanie, ratują się, szukając pieniędzy u sponsorów i wśród społeczeństwa. A ono finansuje już przecież opiekę, płacąc składkę zdrowotną. Fundusz nie powinien oszczędzać na opiece nad osobami, które chcą w godnych warunkach przeżyć swoje ostatnie dni.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.