Dziennik Gazeta Prawana logo

NFZ podpisze dodatkowe umowy

27 czerwca 2018

Dzisiaj w życie wchodzi ustawa z 23 lipca 2010 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. nr 165, poz. 1116). Ustawa wprowadza możliwość zawierania umów z funduszem również przez tych świadczeniodawców, którzy nie zawsze spełniają w 100 proc. wszystkie warunki niezbędne do ich podpisania, wynikające z tzw. rozporządzeń koszykowych. To efekt tego, że wciąż w niektórych województwach brakuje placówek medycznych spełniających wszystkie wymogi sprzętowe i kadrowe w nich określone. Taka możliwość ma zapewnić pacjentom odpowiedni dostęp do świadczeń zdrowotnych w ciągu roku.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.