Dziennik Gazeta Prawana logo

Co drugi Polak odstawia leki przepisane przez lekarza

1 lipca 2018

Najposłuszniejszymi pacjentami są wojskowi i rolnicy, najgorszymi nauczyciele i humaniści - taki obraz polskiego pacjenta wyłania się z badań Pentora.

Największe grzechy pacjenta Polaka to branie leków na własną rękę, wyrzucanie recept oraz nieprzestrzeganie diety, ale też przerywanie leczenia. Efekt takich praktyk może być groźny. Szczególnie przy chorobach przewlekłych, gdy trudno upilnować pacjenta, żeby brał leki. - Sposób myślenia jest podobny: nie boli, objawów nie ma, więc odstawiam leki - mówi Przemysław Kardas, kierownik I Zakładu Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Tymczasem często leki trzeba brać przez całe życie.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.