Dziennik Gazeta Prawana logo

Lekarze ponaglają ministra

3 lipca 2018

Realizacja działań obiecanych przez Bartosza Arłukowicza, ministra zdrowia, nie jest satysfakcjonująca dla środowiska lekarskiego - uważa Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej (NRL). Ta zawiesiła w ubiegły piątek do najbliższego zjazdu (25 lutego) decyzję o wypisywaniu tylko pełnopłatnych recept. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło propozycje zmian przepisów. Zakładają one m.in., iż pisemne oświadczenie pacjenta będzie mogło być uznawane za dowód ubezpieczenia zdrowotnego. Powołany ma zostać specjalny zespół. Prezes NRL ostrzega, że jeżeli sytuacja się nie zmieni, to "eskalacja protestu środowiska lekarskiego będzie nieunikniona".

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.