Pediatrzy będą także w przychodni
Ochrona zdrowia
Zespół składający się z internisty oraz pediatry będzie mógł samodzielnie otworzyć praktykę w podstawowej opiece zdrowotnej (POZ) i otrzymać kontrakt z NFZ. Tak zdecydowali posłowie, którzy przegłosowali w piątek nowelizację ustawy z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (t.j. Dz.U. z 2008 r. nr 164, poz. 1027 z późn. zm.). Nowe przepisy mają przede wszystkim ułatwić dostęp do pediatry w przychodniach lekarzy rodzinnych. Obecnie jest on ograniczony, jeśli dziecko ma skorzystać z pomocy takiego specjalisty w trybie ambulatoryjnym. Wspomniani lekarze są do dyspozycji rodziców najczęściej w szpitalach i prywatnych gabinetach. Po zmianie prawa będą mogli otworzyć własną praktykę POZ, np. razem z internistą. Możliwość uzyskania przez nich kontraktu z NFZ ma ich zachęcić finansowo do podejmowania takiej pracy. Bartosz Arłukowicz, minister zdrowia, podkreślał w Sejmie, że dzięki nowym przepisom rodzice zyskają wybór.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.