Exodus lekarzy
W naszych szpitalach brakuje medyków. Coraz częściej wybierają pracę za granicą. Czy chodzi tylko o lepsze zarobki?
Od wejścia Polski do UE za granicę wyjechało już 11, 4 tys. lekarzy, czyli prawie co dziesiąty - podaje Naczelna Izba Lekarska. I nic nie zapowiada, by ten trend miał się skończyć. Z badań Gdańskiej Izby Lekarskiej na grupie lekarzy do 35. roku życia wynika, że 43 proc. z nich myśli o wyjeździe. Powody? Deklarują, że nie chodzi im jedynie o lepsze zarobki - choć lepsze pensje mają oczywiście dla nich znaczenie. Chodzi im przede wszystkim o lepsze warunki pracy, a także możliwości rozwoju i dokształcania oraz robienia specjalizacji, na którą w Polsce trudno się dostać.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.