Pakiet onkologiczny wyniszcza szpitale
Służba zdrowia
Koszty leczenia raka na nowych zasadach są znacznie wyższe niż kwoty refundowane przez NFZ - alarmują placówki. Z indywidualnych wyliczeń kilku z nich wynika, że tylko do radioterapii dopłaciły w styczniu po kilkaset tysięcy złotych. - Jeżeli Fundusz nie podniesie wycen, to na koniec roku niektóre placówki mogą stracić na realizacji pakietu onkologicznego nawet kilkanaście milionów złotych (łącznie na radioterapii, chemioterapii i hematologii) - ostrzegają lekarze. Ich zdaniem najbardziej niesprawiedliwe są wyceny leczenia szpitalnego - im dłużej pacjent przebywa w placówce, tym mniejszą stawkę wypłaca NFZ. - Sęk w tym, że wielu chorych ma komplikacje i leczenie ambulatoryjne jest niemożliwe - tłumaczą
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.