Seniorzy na razie nie skorzystają na informatyzacji
Po upowszechnieniu e-recepty prawo do wypisywania bezpłatnych leków dla osób powyżej 75. roku życia powinni mieć wszyscy specjaliści – uważają farmaceuci i lekarze
Obecnie recepty na leki 75+ (z listy „S”) mogą wypisywać lekarze lub pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Reguluje to ustawa z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (tj. Dz.U. z 2016 r. poz. 1793 ze zm.). Wprowadzając takie ograniczenie, resort zdrowia argumentował, że pozwoli to na skuteczną kontrolę nad tym, ile i jakie leki zażywają seniorzy, oraz zapobiegnie ich nadużywaniu. Jak jednak wskazują lekarze i farmaceuci, dzięki informatyzacji wszystkie przepisane leki będzie widać w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP). I apelują, by rozszerzyć prawo do wystawiania recept na bezpłatne medykamenty na innych specjalistów.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.