Dziennik Gazeta Prawana logo

Szpitale powiatowe pukają do drzwi ministerstwa

18 grudnia 2018

Zbyt niski ryczałt, szczególnie w obliczu wyzwań finansowych będących efektem polityki płacowej resoru zdrowia, to główny powód problemów szpitali powiatowych. Ich przedstawiciele przynieśli wczoraj do Ministerstwa Zdrowia list otwarty, w którym po raz kolejny próbują zwrócić uwagę na swoją sytuację.

Koniec roku to dla placówek medycznych trudny moment, bo wciąż czekają na informacje o wysokości przyszłorocznego ryczałtu, przygotowując się jednocześnie do wprowadzenia norm zatrudnienia pielęgniarek, które mają obowiązywać od stycznia. Wisi też nad nimi widmo drastycznego wzrostu cen prądu. A ich budżety zostały poważnie nadwyrężone przez wprowadzone w tym roku podwyżki dla personelu.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.