Młodzi lekarze chcą naprawić system
Ograniczenie pracy do jednego miejsca i do przepisowych 48 godzin tygodniowo – to plan na jesienny protest medyków. Przystąpienie do niego w takiej formule zadeklarowało wstępnie aż 69 proc. lekarzy. – Wzywamy do podjęcia podobnych działań także inne zawody medyczne – apelują inicjatorzy akcji.
Zapowiedziana wczoraj akcja to swoista kontynuacja protestu rezydentów, który odbywał się na przełomie lat 2017 i 2018. Młodzi lekarze zaczęli od głodówki, a potem przeszli do wypowiadania klauzul opt-out pozwalających pracować ponad normę. Ponieważ tamta akcja nie przyniosła oczekiwanych zmian, lekarze chcą ponownie sięgnąć po tę formę nacisku.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.