Powstanie nowe uzdrowisko w woj. świętokrzyskim
Reumatyzm, nadciśnienie, osteoporoza, stany zapalne mięśni i stawów – to niektóre ze schorzeń, które będą mogły być leczone w gminie Kazimierza Wielka starającej się o uznanie za obszar uzdrowiskowy. Minister zdrowia wydał już decyzję stwierdzającą możliwość prowadzenia lecznictwa na tym obszarze. To oznacza, że po przeprowadzeniu odpowiednich inwestycji gmina będzie mogła wystąpić o przyznanie statusu uzdrowiska.
Resort zdrowia skierował do konsultacji projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie nadania statusu obszaru ochrony uzdrowiskowej miastu Kazimierza Wielka oraz sołectwom: Cudzynowice, Donosy i Słonowice położonym na obszarze gminy Kazimierza Wielka.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.