Dziecięcy szpital kliniczny bez psychiatry na ostrym dyżurze
Od dziś przestaje funkcjonować ostry dyżur psychiatryczny w dziecięcym szpitalu klinicznym (DSK) w Warszawie. Działać tam będą dzienny oddział psychiatryczny dla dzieci oraz oddział leczenia zaburzeń nerwicowych i pokrewnych. Będą przyjmować pacjentów tylko w trybie planowym.
W zeszłym tygodniu, w odpowiedzi na pojawiające się w mediach informacje, mazowiecki oddział NFZ poinformował, że DSK nadal będzie udzielał świadczeń w zakresie psychiatrii dziecięcej. – Mazowiecki NFZ rozstrzygnął konkurs (w trybie rokowań) na leczenie zaburzeń nerwicowych u dzieci i młodzieży w warunkach stacjonarnych. Dzięki temu leczenie zostanie zabezpieczone (tyle samo łóżek – 20). Zabezpieczono na ten cel środki finansowe w wysokości 1 024 686 zł – podał w komunikacie rzecznik prasowy Funduszu Andrzej Troszyński.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.