Za jakieś piętnaście lat będzie znacznie lepiejWedług dostępnych modeli pod koniec lat 30. sytuacja się odwróci i lekarzy w Polsce będzie więcej, niż potrzebujemy. Na razie jednak musimy mierzyć się z ostrym deficytem kadrowymKlara Klinger•13 września 2021
Ministerstwo Zdrowia chwali zabetonowanie rynku aptecznegoUstawa o aptece dla aptekarza nie doprowadziła do wykluczenia lekowego pacjentów, zwłaszcza na terenach wiejskich - przekonuje resort. Szansa na liberalizację przepisów jest niewielkaJakub Styczyński•13 września 2021
Stawiamy na innowacje, bo to jest przyszłośćRefundacja nowatorskich terapii to warunek konieczny. Tylko wtedy będą ogólnodostępne, czyli będą przynosiły pożądany skutek – mówi Aleksander Kwieciński, dyrektor generalny AbbVie Polska12 września 2021
Dostępność do lekarza zależy od specjalizacjiSzpitale skarżą się na coraz większe braki kadrowePatrycja Otto•12 września 2021