Dziennik Gazeta Prawana logo

Policjanci powalczą o pensje

27 czerwca 2018

NSZZ "Solidarność" Policjantów zapowiada skierowanie skargi do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie waloryzacji ich płac. Zdaniem Romana Wierzbickiego, szefa śląskiego NSZZ Policjantów, na tle innych grup zawodowych ze sfery budżetowej policjanci są dyskryminowani, jeśli chodzi o podwyżkę płac. Dodaje, że wniosek będzie dotyczył zbadania zgodności z konstytucją rozwiązań przyjętych w budżecie. Zasadniczą częścią wniosku ma być pytanie, czy brak waloryzacji płac w 2010 roku i planowany brak waloryzacji w 2011 roku nie stanowi naruszenia konstytucji. Zarząd główny związku już podjął uchwałę w tej sprawie. Sporządzeniem samego wniosku do TK zajmą się teraz prawnicy.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.