Dziennik Gazeta Prawana logo

Były centra, został tylko sprzęt

Ani gminy, ani firmy nie chcą prowadzić centrów aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Jednak resort rozwoju regionalnego nie wyklucza, że sfinansuje tworzenie kolejnych tego typu instytucji.

Tylko z jednego programu EQUAL na powstanie centrów aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych (tzw. telechatek) Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wydało 7,5 mln zł z funduszy unijnych. Obecnie nie działa jednak żadna sfinansowana z tych pieniędzy telechatka. Miały one pomóc osobom niepełnosprawnym utrzymać zatrudnienie poprzez wdrażanie i promocję systemu telepracy, czyli pracy na odległość. Dzięki nim osoby te miały dostęp do sprzętu komputerowego i internetu.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.