Dziennik Gazeta Prawana logo

Emerytura dopiero po 25 latach służby

8 czerwca 2009

● Prawo do częściowej emerytury funkcjonariusze mają nabywać nie po 15, ale po 25 latach służby

● Związki zawodowe zapowiadają protesty, jeśli rząd w projekcie ustawy nie uwzględni ich postulatów

Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie rządu, szefów poszczególnych służb oraz związków zawodowych zrzeszonych w Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych i Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ w sprawie reformy systemu emerytalnego. Rząd po raz pierwszy przedstawi na nim nowe rozwiązania dotyczące tzw. przeliczników przy ustalaniu wysokości emerytur funkcjonariuszy.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.