Problem z GMO wróci po wyborach
Jest bardzo małe prawdopodobieństwo, aby na ostatnim posiedzeniu Sejmu doszło do głosowania nad wetem prezydenta do ustawy o nasiennictwie, zawierającej przepisy dotyczące GMO - powiedział wczoraj marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, według którego ta sprawa jest trudna i wymaga rzetelnej analizy. Marszałek dodał, że Sejm do sprawy weta wróci najprawdopodobniej w nowej kadencji. Prezydent Bronisław Komorowski, wetując ustawę o nasiennictwie zawierającą przepisy dotyczące GMO, tłumaczył swoją decyzję niezgodnością ustawy z prawem UE. Komorowski zapowiedział, że jeśli posłowie przyjmą weto, złoży w Sejmie projekt takiej samej ustawy, ale bez zapisów o GMO. Ustawa o nasiennictwie nie reguluje sprawy upraw genetycznie modyfikowanych, ale też ich nie zakazuje. Zawiera jednak przepis dotyczący możliwości rejestracji odmian transgenicznych, który wywołuje wiele kontrowersji.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.