Policjanci będą pracować dłużej
ZWIĄZKOWCY zgodzili się na reformę emerytur służb mundurowych. Choć oficjalne rozmowy jeszcze trwają, ustalono najważniejsze: żołnierze i policjanci będą musieli przepracować 25 lat (obecnie 15) i ukończyć 50 lat, by dostać świadczenia
Zdaniem policyjnych związkowców ostateczne porozumienie z rządem może zostać podpisane 20 lipca. Rząd dmucha jednak na zimne. "Rozmowy trwają" - taki komunikat przesłał po wczorajszym spotkaniu Michał Boni, który prowadzi rozmowy ze strony rządowej. - Wszystko zmierza w tym kierunku, abyśmy za dwa tygodnie podpisali porozumienie, które określiłoby generalne założenia ustawy o emeryturach mundurowych - mówi Antoni Duda, przewodniczący związku zawodowego policjantów.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.