Dziennik Gazeta Prawana logo

Atomowe referendum

29 czerwca 2018

SLD proponuje, by o powstaniu pierwszej elektrowni atomowej w Polsce obywatele zdecydowali w referendum. Odpowiedni wniosek w tej sprawie Sojusz złoży na czwartkowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Premier nie mówi "nie".

Zdaniem Katarzyny Piekarskiej z SLD referendum mogłoby się odbyć równolegle z jesiennymi wyborami parlamentarnymi. - Tego rodzaju decyzja powinna być podjęta w sposób jak najbardziej demokratyczny. Będzie ona konsumowana nie tyle przez nas, co przez nasze dzieci i wnuki - mówi wiceszefowa Sojuszu. Dodaje, że Sojusz zaprezentuje swoje stanowisko prezydentowi podczas posiedzenia RBN. Jej czwartkowe posiedzenie ma być poświęcone właśnie bezpieczeństwu energetycznemu kraju, także w kontekście ostatnich wydarzeń w Japonii.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.