Boni uległ związkowcom
- Akceptuję propozycję powrotu do składki w wysokości 4,5 - 5 proc. Przekonuje mnie do tego merytoryczna dyskusja - powiedział minister Michał Boni po spotkaniu ze związkowcami na temat OFE. Ale dodał, że ten poziom składka może osiągnąć nie za dwa lata, lecz pod koniec dekady.
Z kolei Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" przedstawiła wczoraj plan alternatywny: obniżka składki do 3,5 proc. i tylko na dwa lata, które rząd ma wykorzystać na zmiany w finansach publicznych, takie jak zniesienie przywilejów emerytalnych, zwiększenie efektywności wydatkowanych na cele społeczne pieniędzy z budżetu, poszerzenie bazy podatkowej.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.