Komorowski ma plan na większą rodzinę
Prezydent rusza z programem zwiększenia dzietności. Na przeszkodzie kryzys
Bronisław Komorowski zaczyna konsultacje z klubami parlamentarnymi w sprawie uruchomienia strategii prorodzinnej, które mają zapobiec demograficznej zapaści. Jak wynika z prognoz GUS, na koniec przyszłej dekady na jednego emeryta będzie przypadało nieco ponad dwóch pracujących. Dziś jest ich czterech. - To ostatnia chwila na uruchomienie polityki prorodzinnej, bo mogą rodzić jeszcze mamy z demograficznego wyżu. Za 10 lat, nawet jeśli Polki zaczną rodzić chętniej, to i tak efekty będą niewielkie - powiedział prezydent. Głównym celem programu "Dobry klimat dla rodziny" ma być usuwanie barier, które powodują, że potencjalni rodzice wstrzymują się z decyzją o dzieciach.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.