40 lat składek i emerytura
Koalicja PO-PSL chce jeszcze w tej kadencji Sejmu uchwalić przepisy umożliwiające zakończenie pracy bez względu na wiek. Według ekspertów projekt zawiera niekonstytucyjne rozwiązania
Już we wrześniu wszystkich ubezpieczonych czeka ważna zmiana w systemie emerytalnym. Jak dowiedział się DGP, ma zostać uchwalona ustawa, która zakłada, że świadczenie z ZUS byłoby wypłacane bez względu na wiek osobom, które udowodniłyby 40 lat opłacania składek. Tym samym, żeby dostać pieniądze z ZUS, nie musiałyby pracować do 67. roku życia. Chodzi o nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.