Posłowie piętnują nielegalny outsourcing pracowniczy
Komisja ds. kontroli państwowej będzie żądać dalszych wyjaśnień od rządu w sprawie agencji zatrudnienia, które nie płaciły składek na ZUS
Zaniedbania w nadzorze, zaniechanie kontroli i brak ostrzeżenia firm korzystających z usług nieuczciwych agencji outsourcingowych - to najczęstsze zarzuty wobec instytucji publicznych, jakie przedstawiono w trakcie wczorajszego posiedzenia sejmowej komisji ds. kontroli państwowej. Posłowie odrzucili odpowiedź strony rządowej na dezyderat w sprawie outsourcingu pracowniczego. Upoważnili także przewodniczącego komisji Mariusza Błaszczaka, do kierowania kolejnych wniosków do premier Ewy Kopacz.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.