Dziennik Gazeta Prawana logo

Będzie szansa na wykup mieszkań zakładowych

29 czerwca 2018

Pracownicy upadłych przedsiębiorstw państwowych mogą wkrótce na preferencyjnych zasadach stać się właścicielami zajmowanych lokali

Zarówno rząd, jak i posłowie chcą szybko rozwiązać problem dawnych mieszkań zakładowych, które wskutek rozmaitych przekształceń przejęły m.in. prywatne firmy, spółdzielnie czy samorządy. Chodzi o to, aby ich najemcy będący byłymi pracownikami przedsiębiorstw mogli - podobnie jak lokatorzy mieszkań komunalnych (patrz infografika) - wykupić zajmowane lokum z bonifikatą. Zdaniem ekspertów powinna ona zależeć od wkładu pieniężnego, czasu pracy na budowie oraz stażu w danym zakładzie.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.