Cała Polska świętuje swoją rocznicę
Państwowa feta i lokalne uroczystości, pomnikowa kolumnada i internet w każdej szkole. Stulecie odzyskania niepodległości będziemy celebrować przez 5 lat
11 listopada to nie najszczęśliwsza data dla państwowego święta. W Stanach Zjednoczonych 4 lipca wszyscy odpalają fajerwerki, we Francji 14 lipca - idą na parady. A w Polsce - środek jesieni, deszcz, zimno, ciemno. Jak tu się cieszyć z odzyskania niepodległości, skoro - jak pisał Wyspiański - "listopad to dla Polski niebezpieczna pora"? Jak bardzo niebezpieczna, widać było przez ostatnich kilka lat, gdy 11 listopada - a przecież data to zupełnie niekontrowersyjna, konsensualna dla wszystkich sił politycznych - obchody kończyły się zadymami na ulicach stolicy.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.