Dziennik Gazeta Prawana logo

Mamy patolegislację, bo się do niej przyzwyczailiśmy

7 czerwca 2022

Jakość procesu stanowienia prawa systematycznie się pogarsza – alarmuje Fundacja Batorego, która przygotowuje cykliczne raporty na ten temat.

Ostatni – o wszystko mówiącym tytule „Polski Bezład legislacyjny” – obejmuje pierwsze dwa lata obecnej kadencji parlamentu. Choć jak zastrzegał Krzysztof Izdebski z Obywatelskiego Forum Legislacji, problem z przejrzystością procesu legislacyjnego występuje od dawna, co przekłada się na ograniczenie możliwości udziału obywateli w procesie stanowienia prawa, to z raportu wynika, że negatywne zjawiska występujące już wcześniej nasilają się. Pojawiły się też zupełnie nowe patologie.

Pozostało 95% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.