Dziennik Gazeta Prawana logo

Rząd idzie po młodych. Szykuje dla nich strategię

Darmowe dokumenty dla osób do 26. roku życia, bezpłatny wstęp do parków narodowych czy dobrowolny ZUS dla młodych przedsiębiorców - nad takimi propozycjami zastanawia się rząd

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przygotowuje Strategię RP na rzecz młodego pokolenia. Od lutego do listopada 2021 r. trwały konsultacje ze środowiskami młodzieżowymi. Teraz uwagi są analizowane. Jak podaje Centrum Informacyjne Rządu, młodzi ludzie zgłosili łącznie ponad 7 tys. zagadnień. Zapewnia, że strategia będzie dotyczyła obszarów tematycznych, które poruszane były w trakcie konsultacji - edukacji i szkolnictwa wyższego, rynku pracy i przedsiębiorczości, społeczeństwa obywatelskiego i kultury, polityki społecznej, polityki prorodzinnej i mieszkaniowej, zdrowia i sportu, a także ekologii i klimatu. Wszystko to ma się przełożyć na konkrente programy skierowane do młodych ludzi.

Pozostało 90% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.