Senat przyspiesza prace nad ustawą o Sądzie Najwyższym
Senatorowie mają się odnieść do projektu nowelizacji na specjalnie zwołanym posiedzeniu 31 stycznia. W zamyśle PiS ustawa ma odblokować środki z unijnego Funduszu Odbudowy
Pierwotnie posiedzenie Senatu planowano na 8–9 lutego, jednak marszałek Tomasz Grodzki zdecydował się je przełożyć na ostatni dzień stycznia. Przyspieszenie prac nie oznacza jeszcze rewolucji, bo i tak odbędą się one po planowanym na przyszły tydzień posiedzeniu Sejmu, a kolejny raz posłowie mają się zebrać 7–9 lutego. Jak słyszymy, Senat nie może się spotkać wcześniej z uwagi na inne zobowiązania części jego członków. – Chcieliśmy pokazać, że jesteśmy gotowi przyspieszyć prace, nie łamiąc standardów. Może jest też trochę prawdy w tym, że chodzi o to, by nie dać Sejmowi szansy na zakończenie życia naszych poprawek w trzy godziny – komentuje nasz rozmówca z Senatu. Jeśli PiS będzie chciał przyspieszyć ostateczne uchwalenie ustawy, marszałek Elżbieta Witek także będzie musiała zwołać dodatkowe posiedzenie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.