Lex Saski receptą na ewentualny opór władz Warszawy
Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe przygotować specustawę, na mocy której dojdzie do odbudowy Pałacu Saskiego w stolicy - ustalił DGP. Mimo oficjalnej decyzji o inwestycji wciąż nie wiadomo, ile będzie kosztowała
Jak wynika z naszych nieoficjalnych rozmów w kręgach rządowych, wariant przewidujący konieczność przygotowania odrębnej ustawy jest jednym z rozpatrywanych scenariuszy. Miałaby to być odpowiedź na ewentualne blokowanie inicjatywy przez stołeczny samorząd. Pałac miałby bowiem stanąć na placu Piłsudskiego, na gruntach należących do miasta. Władze Warszawy wciąż mają za złe obozowi rządzącemu to, co zrobił z placem – ustanowiono tam teren zamknięty, przejęto nadzór i postawiono pomnik smoleński. Dlatego nie ułatwiają zadania PiS.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.