Dziennik Gazeta Prawana logo

Wiceministrowie przetrzebieni, ale zadowoleni

19 listopada 2018

W rządzie jest o prawie 20 sekretarzy stanu mniej niż jeszcze w lutym. Część z nich trafiła na intratne stanowiska w spółkach Skarbu Państwa bądź urzędach centralnych

– Stanowisk będzie mniej – zapowiadał pod koniec lutego premier Mateusz Morawiecki w Poznaniu. – Pokażemy bardziej szczupłą, oszczędną, mniej zbiurokratyzowaną strukturę rządową – wyjaśniał polityk. Była to odpowiedź m.in. na publikację dziennika „Fakt”, który dwa tygodnie wcześniej alarmował, że polski rząd liczy już 100 wiceministrów i że pod tym względem jesteśmy rekordzistami w Europie.

Pozostało 84% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.