Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Polityka

Opozycja idzie do wyborów razem, czyli osobno

Ogłoszona szóstka Schetyny wskazuje priorytety, które politycznie definiują PO
Ogłoszona szóstka Schetyny wskazuje priorytety, które politycznie definiują PO
Ten tekst przeczytasz w 5 minut

Wyższe płace, pakiet zdrowotny, związki partnerskie, edukacja, ekologia, praworządność, obligatoryjne referenda i emerytura plus na stałe – to program PO na wybory

Zestawienie pomysłów Platformy, ale także sposób podania pokazuje, że partia Grzegorza Schetyny szykuje się na ewentualność samodzielnego startu w wyborach. – Nasza misja to pracować dla ludzi nawet kosztem politycznych sojuszy. Dlatego proponujemy Polakom koalicję i partnerstwo ludzi dobrej woli, którzy gotowi są ciężko pracować na rzecz obywateli, nie oczekując nic w zamian – mówił w sobotę lider PO.

Oficjalnie oferta, jaka leży na stole, to nadal szeroka opozycyjna koalicja. Ale jak wynika z rozmów z politykami PO, jeśli nie będzie porozumienia z PSL, biorą oni pod uwagę samodzielny start z uzupełnieniem list politykami lewicy. – Bez PSL ciężko wchodzić w sojusz tylko z SLD – podkreślają nasi rozmówcy. Decyzje mają zapaść szybko, bo widać, że opozycja zaczyna tracić dystans do PiS, który kandydatów na posłów wysłał już w teren.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.