E-myto pod lupą NIK
Transport
Najwyższa Izba Kontroli sprawdza Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Inspektorzy oceniają wdrażanie elektronicznego systemu poboru opłat za przejazd drogami płatnymi, czyli tzw. e-myta. System został uruchomiony w lipcu ubiegłego roku. Do tej pory za jego pomocą udało się ściągnąć 1,2 mld zł. To więcej, niż wydano na jego uruchomienie, ale nadal system poboru e-myta jest bardzo źle oceniany przez firmy transportowe. Głównie z uwagi na dużą liczbę kar, których zasadność i wysokość są kwestionowane, ale także niejasne prawo i zasady działania samego systemu informatycznego.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.