Drogi w Polsce powstają, ale system jest chory
Nierealne oczekiwania strony zamawiającej, przerzucanie ryzyka na wykonawcę i źle funkcjonujący system przetargów to - zdaniem uczestników panelu infrastrukturalnego - problemy nękające branżę drogową
Zdaniem byłego ministra transportu Jerzego Polaczka z PiS ostatnie lata ujawniły nie tyle problemy z finansowaniem inwestycji, ile wynaturzenie samego systemu. - Niechlubnym dorobkiem programu inwestycyjnego jest 10 mld zł, na jakie opiewają nierozwiązane spory między zamawiającym a wykonawcami. Mieliśmy też przypadki, w których pewne zadania inwestycyjne wykonywali przedstawiciele państw spoza UE, np. z Macedonii czy Chin, co często kończyło się kłopotami, jak przy budowie autostrady A2 i A4 - przypomniał Jerzy Polaczek.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.