Wysokie napięcie wokół masztów
REGULACJE Rzekomą szkodliwość pól elektromagnetycznych wytwarzanych przez sieci komórkowe do niedawna określano mianem "wymysłu skrajnych ekologów". Niespodziewanie jednak sprawą zainteresował się rząd
Czerwiec 2015 r., Kraków. Maszt sieci komórkowej miał stanąć na jednym z bloków TBS. Mieszkańcy protestowali i zebrali kilkadziesiąt podpisów przeciwko inwestycji. Podobne zdarzenie: lipiec 2015 r., Rabka-Zdrój. Około 60 osób podpisało się pod protestem przeciwko budowie stacji bazowej sieci Play i ponad 40-metrowego masztu, który miał stanąć między domami mieszkalnymi. Obawiali się negatywnego wpływu na ich zdrowie i spadku wartości działek.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.