Dziennik Gazeta Prawana logo

Wysokie napięcie wokół masztów

28 czerwca 2018

REGULACJE Rzekomą szkodliwość pól elektromagnetycznych wytwarzanych przez sieci komórkowe do niedawna określano mianem "wymysłu skrajnych ekologów". Niespodziewanie jednak sprawą zainteresował się rząd

Czerwiec 2015 r., Kraków. Maszt sieci komórkowej miał stanąć na jednym z bloków TBS. Mieszkańcy protestowali i zebrali kilkadziesiąt podpisów przeciwko inwestycji. Podobne zdarzenie: lipiec 2015 r., Rabka-Zdrój. Około 60 osób podpisało się pod protestem przeciwko budowie stacji bazowej sieci Play i ponad 40-metrowego masztu, który miał stanąć między domami mieszkalnymi. Obawiali się negatywnego wpływu na ich zdrowie i spadku wartości działek.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.