Doktoranci przypominają o sobie w czasie pandemii
Wstrzymanie naboru do programów grantowych do czasu przywrócenia nieskrępowanej działalności uczelni postuluje Krajowa Reprezentacja Doktorantów.
KRD przeprowadziła ankietę dotyczącą oceny rozwiązań stosowanych wobec doktorantów przez polskie uczelnie w sytuacji pandemii. Wzięło w niej udział 163 respondentów z 50 ośrodków naukowych.
Z odpowiedzi wynika, że wsparcie doktorantów ze strony uczelni w obecnej sytuacji wygląda różnie. 62 proc. respondentów wskazuje np., że ich jednostka naukowa w obecnej sytuacji nie oferuje żadnego wsparcia. 45 proc. nie otrzymało też od promotora informacji na temat tego, jak mogą zdalnie realizować prace związane z rozprawą doktorską. 42 proc. twierdzi, że uczelnia nie umożliwia im realizacji pracy doktorskiej w ten sposób.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.