Drugie studia będą płatne
Przywilej bezpłatnego studiowania na drugim kierunku będzie przysługiwał tylko najlepszym studentom, gwarantującym ukończenie go.
Najlepsze uczelnie mogą otrzymać dodatkowe środki z budżetu na dodatek do płac nauczycieli akademickich, podwyższenie stypendiów, prowadzenie badań naukowych oraz rozwój infrastruktury - zapowiada w DGP Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego.
Resort powołał już zespół, który ma określić, czy dopuszczalne będzie finansowanie działalności szkół niepublicznych z budżetu państwa.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadal podtrzymuje propozycję, aby tylko 10 proc. najlepszych studentów mogło studiować drugi kierunek studiów bezpłatnie. To komisje stypendialne, m.in. na podstawie wyników w nauce, będą decydować o tym, kto będzie mógł rozpocząć studia na drugim bezpłatnym kierunku. Resort zrezygnował natomiast z pomysłu konsolidacji szkół publicznych i niepublicznych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu